?

Log in

Previous Entry | Next Entry


Фото: artukraine.com.ua

Вчора,9 березня, о 16:00 у київському Музеї гетьманства (вул. Спаська, 16-Б, ст. м. «Контрактова площа») відбулось відкриття виставки французького письменника й художника Себасіана Боке. Про це повідомляє видання ART Ukraine.

У рамках виставки буде представлено цикл графічних робіт Боке «Безликі», створений у зоні відчуження Чорнобильської АЕС, а також збірка віршів «Опромінення майбутнім».

«Безликі» — спроба французького художника прояснити анонімність подвигів ліквідаторів і повернути індивідуальність безликим. Це художня спроба відновити втрачене, зберегти людяність, «залатати» дірку в історії. Перед мороком небуття людина не лишає спроб реконструкції свого минулого на руїнах світу, щоби зрозуміти й домислити теперішнє. Себастіан Боке, перебуваючи у Володарці, селі під Чорнобильською зоною відчуження, зіткнувся з цим світом «після». Побачивши те, що не піддається відображенню, він узявся проявляти непроявлюване, передаючи його на малюнку, відбиваючи у слові.

Як це – малювати чоловіків і жінок, від яких лишилися лише пам’ять і біль у серцях рідних? Як накласти обличчя (навіть тисячі облич!) на загальний біль? Ідеться про серію ликів, що символізують втрату, про їх відродження із забуття.

«Чорнобиль – це не чуже, іноземне, це своє – точна метафора всіх сучасних політичних і цивілізаційних криз Європи», — пояснює Боке.

Публікація двомовної збірки «Опромінення майбутнім / Avenir radiant» — перший етап широкого літературно-видавничого проекту художньої асоціації Galactic’art (Рен, Франція), київського видавництва «Неопалима купина» і НСПУ.

Наступного року побачить світ франкомовна антологія сучасних українських поетів, а надалі планують організувати перехресні художні резиденції сучасних українських авторів у Франції та французьких в Україні.

Джерело: ART Ukraine.

Джерело: <a href="http://litakcent.com/2012/03/07/chornobyl-ochyma-sebasiana-boke/">ЛітАкцент</a>

Profile

dnipro_magazine
dnipro_magazine

Latest Month

March 2012
S M T W T F S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner